Відкриття 81-й сезону. Прес-реліз

Автор:   ‡   Дата: 7 серпня 2014   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

 театр ім.П.К.Саксаганського. м.Біла Церква7 серпня Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського відкриває 81-й театральний сезон. Шоу-програму, присвячену цій події, глядачам планували показати 7, 8 і 10 серпня. Але бажаючих зустрітися з улюбленими артистами виявилося так багато, що свято відкриття вирішили продовжити на один день – 9 серпня.

Така любов публіки до творчості саксаганців не випадкова, заслужена і взаємна. Як показує життя, колектив постійно розвивається, експериментує, відкриває нові грані мистецтва, і все це – заради глядачів.

Тож, незважаючи на те, що артисти вийшли з відпустки 2 серпня, на святі відкриття вони вже готові порадувати своїх шанувальників не лише улюбленими хореографічними, вокальними та театралізованими композиціями минулого сезону, а й зовсім новими номерами.

Багато сюрпризів чекають на глядачів у 81-му театральному році. Вже за місяць, на початку вересня, відбудеться прем’єра вистави за п’єсою М. Кропивницького «Пошилися в дурні» (режисер Петро Бойко). Триває робота над виставами «Вісім люблячих жінок» Р. Тома (режисер Ольга Болховітіна), «Одруження Фігаро» П. Бомарше (режисер В’ячеслав Стасенко), «Іван Васильович змінює професію» М. Булгакова (режисер Артур Прокоп’єв). У найближчих планах – постановка кращих творів української та світової драматургії: «Украдене щастя» І. Франка, «Лимерівна» Панаса Мирного, «Биндюжник і король» за І. Бабелем, «Кавказьке крейдяне коло» Б. Брехта, «Боїнг-боїнг» М. Камолетті, «Повернення Остапа Бендера» за Ільфом і Петровим. Для дітей – «День народження кота Леопольда», «Спляча красуня» та ще багато приємних творчих подарунків. Артисти-вокалісти та артисти балету готують нові шоу «Віват, музика, віват» і «Вогні Юр’єва».

Новий сезон буде щедрим не лише на прем’єри, а й на нові знайомства. Творчий склад поповнився талановитою артисткою балету. Поряд із улюбленими режисерами в театрі працюватимуть запрошені режисери, імена яких відомі всій Україні та за її межами – Микола Яремків та Ігор Борис.

Як завжди, саксаганці з радістю відвідають найпрестижніші фестивалі театрального мистецтва – щоб набратися досвіду, та й себе показати. Найближчим часом вирушать на «Зустрічі в Одесі» з «Американською рулеткою», традиційно – на «Вересневі самоцвіти», куди їх цьогоріч запросили відкривати театральне свято, і в Київ, на XVII Міжнародний театральний фестиваль «Блукаючі зірки», присвячений творчості класика єврейської культури Шолом-Алейхема. Крім того, щомісяця плануються гастролі різними містами Київщини та всієї України.

Плани грандіозні, комусь може здатися, навіть неймовірні. Але коли є творчий запал, талант і бажання працювати, немає нічого неможливого. У цьому 2 серпня під час загальних зборів колективу мали змогу пересвідчитися друзі театру – журналісти, письменники, ветерани. Вони привітали саксаганців з початком трудового року, побажали натхнення, здоров’я та мирного неба. Письменник Анатолій Кульчицький назвав театр ім. Саксаганського духовним центром нашого міста і Київської області, відзначив його особливу роль у вихованні молоді, розвитку духовності молодого покоління та передав вітання від видатного українського поета, голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Бориса Олійника. Заслужений артист України Володимир Рєпін у своєму виступі зазначив, що пишається молодим поколінням саксаганців і радіє стрімкому розвитку рідного театру.

Тож з новими силами, планами та ідеями – до нових звершень у новому театральному сезоні.

Тетяна ПоліщукЗалишити відгук