Тріумф Саксаганців у Польщі

Автор:   ‡   Дата: 12 березня 2014   ‡   Рубрика: Новини, Преса   ‡  

П’ятнадцять хвилин аплодуючи стоячі польський глядач не відпускав прославлений колектив нашого театру зі сцени!

«Будь-яка словесна оповідь про Польщу не передасть у всій повноті отриманих там вражень. Цю країну треба побачити на власні очі», – сказав художній керівник Київського академічного обласного музично – драматичного театру ім. П.К.Саксаганського, Заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Усков про цьогорічні гастролі наших артистів та танцюристів за кордоном на прес-конференції, яка відбулась 13 лютого на малий сцені театру.

 

7 та 9 лютого театр ім. П. Саксаганського відвідав з гастролями польські міста Тарнов та Островець-Свентокшиський. Колектив презентував нову шоу-програму “Україна – Польща Транзит” – феєричне дійство, яке об’єднало хореографічне, вокальне і драматичне мистецтво. Зі сцени звучали класична, народна музика і естрадні хіти в оригінальному аранжуванні, гумор і прониклива лірика. Майстерність артистів, щирість почуттів, розмаїття стилів та жанрів, які розкривають ідею єдності народів та краси людського духу, полонили серце кожного глядача.

Театр ім. П.К. Саксаганського підкорив Польщу

В контексті напруженої політичної ситуації, яка склалася в Україні та породила хибні судження про нашу державу в світі, виступ саксаганців став знаковим. Польські глядачі були приємно вражені багатогранністю і багатством української культури, високим рівнем професіоналізму виконавців та якості шоу-програми. За короткий час артисти зуміли відтворити рідні традиції в українських танцях і піснях, довели, що українська культура ввібрала краще зі світових надбань, виявили повагу до польського народу, подарувавши глядачам фольклор та естрадні хіти польською мовою. На кожному концерті зал дружно підспівував та аплодував стоячи.

У відгуках глядачів звучала впевненість, що така самодостатня, духовно багата, сильна держава, як Україна, завжди буде займати гідне місце серед передових країн світу.

Гастролі були короткими, але виявилися дуже ефективними в плані формування позитивного іміджу нашої країни за кордоном. Тож хороший почин обіцяє перерости в традицію – театр отримав запрошення виступити у дев’яти польських містах.

 

Підсумувати враження від перебування артистів з України у Польщі можна просто: по-перше, кожен з них відчув неповторність й унікальність власної національної культури, а, по-друге, усвідомив існування орієнтирів, за якими триває життя у інших народів. Європа – це не лише чисті тротуари і рівні автошляхи. Це передовсім дух давнини і сила історичного спадку. Можливо, для когось європейські цінності полягають у високому рівні добробуту, але все ж таки головне у традиційній Європі – панування принципів свободи, порядку і людської гідності. А ще – шанування християнських підвалин світобачення. Не забуваймо про це.

@2014

www.grif.kiev.uaЗалишити відгук