Театр Саксаганського – куточок Київщини, де душа розправляє крила

Автор:   ‡   Дата: 15 березня 2017   ‡   Рубрика: Огляди та Інтерв’ю   ‡  

Відродження культури – важливий крокСеред пилу буденності, серед суспільних і особистих проблем людині життєво необхідні ковток натхнення, іскра емоції, промінь світла… І як добре, коли вони знають, де це знайти. Де можна посміятись і поплакати, забути про негаразди і загорітись новими ідеями, повернути молодість серця і зазирнути у майбутнє. Всі ці можливості дарує мешканцям Київщини Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського, який базується в Білій Церкві. Один із найстаріших театрів України, він збагачений досвідом попередників, креативністю молодих майстрів сцени і щедро ділиться цим багатством із глядачем.

Заснований у 1933 році як Четвертий Київський обласний робітничо-колгоспний театр, він був один із восьми театрів такого типу у Київській області. Як нелегко було вистояти у вирі історії свідчить той факт, що залишився лише один. Не дивлячись на всі труднощі за час своєї історії – і брак фінансування, і тимчасову відсутність приміщення, і періоди занепаду, аж до закриття, – театр вистояв і сьогодні гідно несе ім’я корифея українського театру Панаса Саксаганського. Можливо, тому що зародився на благодатному мистецькому ґрунті, адже саме в Білій Церкві Лесь Курбас вперше у 1920 році поставив «Макбета» українською мовою. Можливо, завдяки самовідданому служінню митців, які в різний час давали йому дихання. Можливо, завдяки глядачам, яких жага культурного і духовного збагачення веде до храму мистецтва.

Сьогодні Київщина по праву пишається своїм театром, справжніми професіоналами, які тут працюють і прославляють свій край в Україні і світі.

Справжній злет у житті театру можна спостерігати протягом попередніх десяти років. Колектив поповнився молодими фахівцями. Репертуар розширився і урізноманітнився – сьогодні у ньому 64 вистави та театралізовані шоу-програми. Кількість глядачів збільшується щороку в середньому на 20 відсотків. Завдяки високоякісним постановкам, мудрому керівництву та ретельній роботі з глядачем театр розширює коло своїх шанувальників у Білій Церкві, в Київській області та в Україні.

Пріоритетним напрямком роботи театру з глядачами Київської області можна вважати залучення мешканців Київщини до перегляду вистав на базі театру. Це зумовлено тим, що кошти для гастрольних виїздів колективу, на жаль, не виділяються, а для вивозу деяких вистав і показу на непристосованих для цього майданчиках немає технічних можливостей. Відчуваючи відповідальність перед глядачем, саксаганці не можуть дозволити собі грати вистави, які втрачають художню цінність через невідповідне освітлення чи погану акустику… З іншого боку – хочеться, щоб кожен глядач мав змогу долучитися до кращих творчих здобутків колективу. Повною мірою це можливо на рідній сцені саксаганців у Білій Церкві. Тому й зростає кількість глядачів, які приїздять сюди з усіх куточків Київщини. Щовечора тут можна зустріти гостей з Миронівського, Рокитнянського, Фастівського, Обухівського, Вишгородського, Таращанського, Володарського, Кагарлицького, Богуславського районів. Дбає театр і про глядачів із віддалених від Білої Церкви районів. Вони мають можливість переглянути вистави у приміщенні Центрального будинку офіцерів збройних сил України у Києві, спеціально орендованому з цією метою.

Враховуючи те, що не всі глядачі все-таки мають можливість відвідати театр у Білій Церкві, саксаганці бажані гості у містах та селищах Київської області (Бориспіль, Васильків, Богуслав, Обухів, Миронівка, Фастів, Тараща, Володарка, Макарів, Іванків тощо) з виставами й концертними програмами.

Звичайно, така праця потребує повної самовіддачі, постійного творчого горіння і усвідомлення високої місії  кожного, хто іменує себе «саксаганцем». Але щирі оплески глядачів, усмішки і сльози співпереживання під час вистав і довірливі відгуки дають сили і наснагу для нових звершень.

«Щиро дякуємо! Отримали задоволення від перегляду! Для мами трьох синів вистава «Дерева помирають стоячи» – це актуально та повчально! Планую приїхати із синами» Леся, Богуслав.

«Дуже вдячні за прекрасну гру акторів та сам спектакль «Самотня леді»! Дуже будемо чекати Вас та Ваш театр в нашому містечку на гастролях! Ми знаємо Вас вже з 2015 року й дуже чекаємо! Хай щастить Вам у житті та творчості». З повагою, іванківці.

«Вчителі Богуславської спеціалізованої школи №1 щиро дякують талановитим акторам, майстрам театральної справи за хвилини справжнього щастя! Бажаємо колективу театру найкращих творчих успіхів і аншлагу на всі вистав