Подарунок від театру – новорічна казка для дітей

Автор:   ‡   Дата: 10 грудня 2010   ‡   Рубрика: Новини, Репертуар   ‡  

Дюймовочка та МетеликНовий рік – найвеселіше і найочікуваніше свято. У ці чарівні дні кожен вірить у чудеса і вони таки збуваються. І якщо й дорослі чекають на щось надзвичайне, то що вже говорити про дітей!

Згадайте лишень себе, шановні мамусі, татусі, поважні дідусі та бабусі. Пам’ятаєте, з яким настроєм ви зустрічали Новий рік у дитинстві? Як вірили у Діда Мороза, замовляли йому подарунки? А згадайте-но, лишень, якою грандіозною подією було для вас відвідування міського новорічного свята! Скільки тоді влаштовувалось різноманітних заходів для дітей! Та ще кілька років тому білоцерківські діти поспішали на новорічні ранки у Палац культури «Росава» чи у Будинок органної музики. Та, на жаль, останнім часом ця добра традиція потихеньку занепала.

Втім, зачекайте! Чому ж занепала?! Зовсім, ні! Просто змінила місце дислокації!

Вже кілька років поспіль новорічні ранки для дітей влаштовуються у приміщенні нашого театру. Ось, де не забувають про наших маленьких білоцерківців! Впродовж усіх Новорічних та Різдвяних свят діти з Білої Церкви та Білоцерківського району мають можливість зустрітися з казкою у театрі.

Якою радістю, щастям сяють оченята малечі, що приходить у театр! Діти вірять у чудеса, бо ж бачать, як вони здійснюються!

Хто хоча б раз побував у театрі на Новорічні свята, приходить сюди знову і знову. І діточок приводить.

А може ще є й такі, хто про це не знає? Шановні дорослі! Ви ще маєте трохи часу для того, щоб подарувати своїм дітям незабутні враження! Мерщій поспішайте придбати квитки на новорічну казку! І самі приходьте з малечею у театр.

Ви знову опинитися у дитинстві й разом з дітьми поринете у чудесний світ казки – світ добра, радості і щирості.

Ось і цього року, Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім.  П. К. Саксаганського підготував для дітлахів справжній сюрприз – новорічну казку. Не будемо розкривати усіх секретів, але, можете не сумніватися –  буде цікаво, весело, яскраво.

Кажуть, театр починається з вішалки? А новорічний театр починається ще з вулиці! У ці святкові дні приміщення театру і територія навколо нього сяятимуть вогнями. Святково прибрані ялинки біля входу, різнокольорові гірлянди переливатимуться усіма барвами веселки. Казка починається! І свої заповітні бажання можна загадувати біля театральної ялинки. Загадали? От і добре! А тепер мерщій на зустріч з чудесами!

Святковий настрій вам та вашим дітям – гарантовано! На вас уже чекають Дім Мороз та Снігуронька і багато інших казкових персонажів. А ми лише трішечки піднімемо завісу таємничості та розповімо вам про головний подарунок – прем’єрну дитячу виставу, що називається «Дюймовочка та метелик».

Головна Фея свята відкриває секрети….

Знайомтеся, режисер-постановник  Наталя Гаєвська. Саме вона погодилася розповісти нам про нову новорічну казочку, яку створила разом зі своєю командою.

– Особливістю нашого театру є щорічна постановка нової новорічної казки. Як і годиться, на Новорічні свята будуть Дід Мороз, Снігуронька, новорічна ялинка. Це буде інтермедія, під час якої діти зможуть погратися, поспілкуватися з Дідом Морозом та Снігуронькою, потанцювати, поспівати навколо ялинки. А потому, дітлахи отримають в подарунок  казку «Дюймовочка та метелик».

Чому саме «Дюймовочка»?

-Ця казка була обрана на прохання глядачів. Мами давно прохають поставити давні добрі казки, як то «Попелюшка», «Дюймовочка». Справді, казкар Андерсен – неперевершений! Втім, наша постановка – адаптована під сучасність.

Які саме будуть зміни і що залишиться недоторканим?

-Змінені деталі і дещо осучаснена мова, котра буде зрозумілою нинішнім дітям, а герої залишилися ті ж самі. Кардинально зміст казки не змінювався: все відбувається у тій же послідовності, з усім відомим фіналом. Втім проблематика вже нинішня.

Якого результату наразі очікуєте від постановки?

-Сподіваємося, що вийде щось дуже добре, світле, яскраве. Ось, скажімо, у сучасних мультиках не завжди піднімаються дитячі проблеми, але вони завжди яскраві, різнокольорові, динамічні. Це й приваблює дітей. Ми ж намагатимемось не відступаючи від суто дитячої казочки, наповнити виставу світлом, звуком, кольором, застосовуючи сучасні технології. Це буде щось нове у нашому театрі. Ми намагатимемось створити ілюзію справжньої казки. До того ж, вистава буде дуже масовою: чимало різних персонажів, великі масовки, динаміка, насиченість.

Сучасну дитину важко чимось здивувати. Сподіваюся вам це вдасться.

-Ми цього прагнемо. Більше того, гадаю, наша казка буде цікавою не лише дітям, а й дорослим.

Так? Тож на який вік розрахована «Дюймовочка та метелик»?

-Ми намагаємося максимально розтягнути вікові межі сприйняття нашої казки: від наймолодших до дорослих.

Яким буде музичне оформлення вистави? Хто написав музику до вистави?

-Вистава буде наповнена музикою, піснями, танцями. Музика у нас авторська. Наш композитор Едуард Корота спеціально написав музику до «Дюймовочки і метелика». Це буде ще й досить цікава музична робота з ексклюзивною музикою. Отож варто прийти не лише подивитися виставу, гру акторів, а й послухати гарну музику. А ще, до речі, уся балетна трупа задіяна у постановці. Вони будуть повноцінними учасниками вистави.

А костюми?

-Костюми відповідатимуть загальному задуму. Вони теж будуть дуже яскравими, оригінальними, цікавими дизайнерськими знахідками.

А як щодо сценографії?

-Сценографія спрямована на те, щоб створити ілюзію казки. Глядач має дійсно відчути, як себе почуває маленька дівчинка у величезному світі. Відтак, усі декорації відповідатимуть цій задумці. Скажімо, листя, квіти будуть вдвічі більшими за людський зріст. Дитина повинна повірити, що це не актори грають Дюймовочку, а справжня маленька Дюймовочка знаходиться у чарівному казковому великому світі.

Персонажі вистави гарно виписані?

-Так! І це дуже добре. Бо ж коли гарно виписані персонажі, цікаво грати акторам, і цікаво буде дивитися і дітям, і дорослим.

Ганна Кузьмінова, одна з виконавиць ролі Дюймовочки:

-Ця роль мені дуже близька. Усі ми пам’ятаємо стару добру казку про Дюймовочку. Та ось наша Дюймовочка буде трохи іншою, сучаснішою. Але ніжність, наївність, душевність, доброта Дюймовочки залишається незмінною. Це лірична, позитивна героїня. Дюймовочка народжується у квітці. Це так гарно! У її очах – чистота, доброта, світло, яке вона  розповсюджує на все, що її оточує. Мені зовсім неважко це передати у моїй героїні. Сподіваюся, що у мене все вийде і глядачі будуть задоволені.

Як Вам грається з двома Метеликами?

-З обома Метеликами мені доволі комфортно, хоча вони дуже різні. Але виходять такі гарні, чисті  почуття. Ми хочемо показати глядачу добре, гарне, чисте, наївне перше кохання. Тут є і виховний момент. Діти повинні бачити, як це повинно бути. Адже, на жаль, у нинішньому світі, такі почуття стають рідкістю. Тож виховувати їх треба з раннього дитинства.

Ваша Дюймовочка не буде для глядача аж надто позитивною? Адже це вже може бути нудним.

-Зовсім ні! Моя Дюймовочка, справді чиста, наївна, добра, але поряд з цим, вона має внутрішній жіночий стрижень, вона цілеспрямована  і впевнено йде до своєї мрії, вона бореться за свої почуття. І вона буде цікава глядачу.

Ганна Болдирева, одна з виконавиць ролі Миші:

-В «Дюймовочці» я граю роль Польової Миші. Ця роль досить характерна. Хоча полова миша й сіренька, але у казці вона зовсім не сіра безликість! Вона, на мою думку, буде дуже кумедною. Ця роль мені близька. Миша –  такий позитивний, смішний, веселий персонаж. І, взагалі, я люблю казки. І хоча це й невелика роль, але у ній є своя родзинка.

Глядач звик Вас бачити на сцені елегантною пані, спокусливою дівчиною. І тут раптом – Миша! Казкове перетворення – навпаки. Як Ви до цього ставитеся?

-Знаєте, на Дюймовочку я не претендувала, все ж таки мій зріст не дозволяє цього. Тим паче, Дюймовочка – лірична роль, а моя Миша – характерна. Відверто кажучи, я не знаю, чому режисер вирішила мені дати роль Миші, але я дуже позитивно до цього ставлюся. У мене чимало позитивних, ліричних ролей. Мені давно хотілося зіграти роль негативного персонажа, чи, принаймні, не дуже привабливого. Мені дуже подобається роль Миші. Я зможу проявити себе у дещо іншому амплуа, а це так цікаво!

А чи є там місце для імпровізації?

-Звичайно! Казки практично усі йдуть на імпровізаціях. Адже все, що ми робимо вигадуємо, це завжди робиться для того, щоб дійство сподобалося дітям. А діти найбільше люблять імпровізацію, сміх, веселощі. І саме у казках є можливість проявити акторську імпровізацію.

Діти дуже відчувають фальш, їх не обдуриш.

-Так. Тому все повинно бути щирим, не надто складним, зате веселим і цікавим.

А можна сказати, що ви просто бавитеся на сцені?

-Так, звичайно! Адже казки дають позитив і для нас, як для акторів. Ми просто відчуваємо себе дітьми і граємося разом з ними.

Валерій Войтов, один з виконавців ролі Метелика:

-Я граю роль Ельфа – Метелика, у якого закохується Дюймовочка. Метелик також закохується у Дюймовочку, у них виникають взаємні почуття. І впродовж усієї казки Дюймовочка шукає свого принца, оминаючи усіх негативних героїв казки, котрим вона подобається, котрі також хочуть одружитися з нею. Зрештою, як і годиться в казці, все закінчується хепі-ендом, усі щасливі закохані одружуються, кохаються.  Щодо моєї ролі, я б не сказав, що вона мені чужа. Це позитивний персонаж. Але раніше у казках мені більше доводилося грати негативних персонажів. І чесно кажучи,  у дитячих казках мені більше вдаються характерні ролі. А тут лірична роль. І проблема, як не дивно, в тому, що вона дуже схожа з моєю душевною сутністю.

То Вам має бути легко, адже і грати не доводиться, просто треба бути собою?

-Так, але саме у цьому і складність – зробити цю роль цікавою. Щоб на сцені був не Валерій Войтов, а все ж таки Метелик. Наразі у моїй грі, за словами режисера, проявляють інші позитивні персонажі, які я вже грав на сцені. Відтак, мені треба відійти від цього, і знайти свого Ельфа. Репетиційний процес у самому розпалі, тож, сподіваюся, усе вийде.

Яке ваше особисте ставлення до казки «Дюймовочка та метелик»?

-Виявляється, це така цікава казка! Я радий, що у репертуарі нашого театру з’явиться така вистава і переконаний, що вона матиме успіх. Адже це буде веселе, яскраве, динамічне, цікаве дійство. До того ж, на мій погляд, особлива цінність цієї вистави ще й у тому, що її із задоволенням дивитимуться і діти, і дорослі. Я б радив дорослим обов’язково подивитися «Дюймовочку та метелика». Переконаний, що ви отримаєте неймовірні враження!

Після такої казкової презентації, хочеться швидше придбати квиток та поринути у  чарівний світ дитинства! Тож з нетерпінням чекатимемо новорічної казки.

 

Режисер-постановник – Наталя Гаєвська

Художник-постановник – Ірина Рибак

Балетмейстер-постановник – Ганна Сміянова

Хормейстер – Олена Пахолюк

Композитор – Едуард Корота

Помічник режисера – Артур Прокоп’єв

Асистент режисера – Володимир Воробйов

Дійові особи та виконавці:

Дюймовочка – Ганна Кузьмінова, Анастасія Богачик

Метелик – Валерій Войтов, Сергій Клочко

Жаба – Світлана Бичкова, Ольга Лещова

Брекекс – Олексій Головач, Сергій Скляренко

Миша – Олена Тетерук, Ганна Болдирева

Травневий жук – Артем Бочек, В’ячеслав Махлай

Колорадський жук –  Юрій Матвієнко

Сонечко – Ірина Мусієнко, Наталя Сінькова

Тля – Зоя Полубєдова

Крот – Георгій Аміров, Антон Пилипейченко

Ластівка – Наталія Саранцева, Катерина Шамшина


До сторінки залишено 2 відг.

Чарівна казка, цікава не тільки для діток. Це дійсно свято, в атмосферу якого потрапляєш з самого початку. Шикарні декорації, костюми, музика… Браво!!!

Очень интересно…Где можно посмотреть на видео? или музыку послушать? Так мало хороших песен на украинском языке…


Залишити відгук