Березень. Маркес. Театр.

Автор:   ‡   Дата: 7 березня 2013   ‡   Рубрика: Новини, Огляди та Інтерв’ю, Репертуар   ‡  

Любовна одповідь чоловікові.Біла ЦеркваВистава «Любовна одповідь чоловікові…» за п’єсою колумбійського письменника, журналіста, видавця і політичного діяча, лауреата Нобелівської премії з літератури 1982 року Габріеля Гарсіа Маркеса «Любовная отповедь сидящему в кресле мужчине» у постановці ОльгиБО (Ольги Болховітіної) має всі шанси стати справжньою сенсацією. Для цього є вагомі підстави.
По-перше – це Маркес, та ще й вперше на сцені театру ім. Саксаганського! П’єса не дуже відома широкому загалу, бо не так часто видавалася і ставилася у нашій країні. Тим цікавіше – чудова пожива для інтелекту.
По-друге – оригінальне режисерське рішення. Якщо у Маркеса це моноп’єса з одним персонажем, то в постановці ОльгиБО задіяні актори, які «оживлюють» спогади головної героїні.
По-третє – актори, яких ми побачимо у виставі. Відомі, улюблені і ті, хто нещодавно, але впевнено ступив на сцену нашого театру.  В головній ролі – заслужена артистка України Світлана Волкова (Олександра Борисівна у «Самотній леді», Катерина Завернивовк у виставі «Хто кому Рабинович»). Актриса зізналася, що переживала в своєму житті моменти, схожі на повороти долі її героїні. Можливо, це допомогло в роботі над роллю, але доля Грасіели така непроста, що важко навіть уявити, які емоції вируватимуть на сцені.

Після багатьох років подружнього життя Грасіела розуміє, що втомилася. Втомилася віддано любити, вибачати, створювати ілюзію ідеальної родини. На що можна піти заради кохання, чим поступитися, пожертвувати? Чи варто розраховувати на щось у відповідь? «Переступивши межу розчарувань», напередодні річниці весілля жінка гортає сторінки життя і зважується на рішучий крок. Зараз або ніколи!
А взагалі – розповідати, про що вистава – справа невдячна. Як кажуть, краще один раз побачити… Хочеться лише сказати, що буде вона цікавою і для зрілого глядача, і для юних театралів. До зустрічі на прем’єрі!

«…глядачеві обіцяють також дуже цікаву та сильну музику, вірші Гарся Лорки іспанською, деякі ходи, що здатні викликати шок. Все те має передати атмосферу 70-х і неабияк схвилювати. До речі, на час прес-конференції в колективі, який створює виставу,  з приводу фіналу ще точилися суперечки: що має перемогти – «жовтий квіт мелодії розстань» (за Б.Олійником) чи, все ж таки, кохання?»
«Громадська думка»

«…Причин, аби подивитися цю виставу, багато. По-перше, Маркеса в нашому театрі ще не ставили, по-друге, задіяно багато улюблених і нових акторів, по-третє, – через цікаве режисерське рішення…»
«Копійка»

Режисер-постановник – ОльгаБО
Художник-постановник – Ірина Рибак
Помічник режисера – Лариса Чанишева

Дійові особи та виконавці:
Грасіела – засл. арт. України Світлана Волкова
Грасіела в юності – Наталія Саранцева
Чоловік – Ігор Болховітін
Чоловік в юності – Віталій Святослав
Нано – Павло Рибчинський, Віктор Надем’янов
Флоро Моралес – Борис Пономаренко
Секретарка Нано – Анастасія Богачик
Мама Грасіели – Надія Моцна
Юнак з минулого – Максим Цедзінський

Гості: засл. арт. України Іван Калініченко, Анжеліка Кісліцина, Ніна Кравчук, Олена Кралева, Надія Моцна, Віктор Надем’янов, Павло Рибчинський, Артем Бочек, Юлія Саражинська, Наталія Сінькова, Максим Цедзінський, Надія Марінка, Надія Теслюк.


До сторінки залишено 4 відг.

Спасибо за прекрасную игру, эмоции, которые переживались вместе с героиней. Спектакль заставляет о многом задуматься.

Дуже люблю Маркеса, тому пішла на виставу. Постановка не підвела! Вірші іспанською звучать чудово. Герої минулого і справді виглядають як примари, навіть коли вони просто стоять разом із головною героїнею. Загалом враження дуже-дуже хороші, дякую!

Замечательно. На одном дыхании, благодаря Светлане Волковой, ее игре. Спасибо)

Вистава просто неймовірна! Шалений вир емоцій та переживать не відпускав ще дуже довго після перегляду. Ніколи не могла подумати, що можна ТАК подати моно-виставу! Спасибі велике акторам та режисеру за таку чуттєву виставу!!!


Залишити відгук