Автор п’єси «Баба Пріся» в захваті від прем’єри у Театрі імені Саксаганського!

Автор:   ‡   Дата: 5 липня 2016   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

Павло Ар`єПавло Ар`є – відомий сучасний драматург та режисер, автор уже легендарної  на теренах України і закордоном п’єси «Баба Пріся», радо прийняв запрошення відвідати прем’єрну виставу у Театрі імені Саксаганського.

 Нещодавно саксаганці презентували трагікомедію «Баба Пріся» за однойменною п’єсою українського драматурга Павла Ар`є. Хвилювалися усі – і молодий режисер-постановник Анатолій Зеленчук, і актори-виконавці, і, звичайно, керівництво театру. Адже окрім того, що матеріал – надзвичайно емоційний, всі з хвилюванням готувалися до приїзду автора. І от, у другий прем’єрний день, очікування себе виправдали.

За словами Павла Ар`є, він отримав від поїздки у Білу Церкву і зокрема – від відвідин Театру імені Саксаганського, набагато більше, аніж сподівався. Програма гостювання була розписана по хвилинах! До вистави автор побував на екскурсії у парку «Олександрія», у театрі  поспілкувався з колективом. Запитань, звичайно, було багато, адже не щодня випадає нагода поговорити з відомим літератором. Сам Павло Ар`є навіть не думав побачити такий театр у Білій Церкві – сучасний, професійний і аж ніяк не провінційний. А його слова про те, що багатьом театральним колективам великих міст можна брати приклад із саксаганців – вразили до глибини душі!

Павло Ар`єВистава «Баба Пріся» теж пройшла на «ура»! Бурхливі оплески, вигуки «Браво!» та овації стоячи – найвища вдячність за роботу і драматурга, і театрального колективу. Після вистави на камерній сцені театру відбулася прес-конференція з керівництвом театру, режисером та автором. Павло Ар`є поділився своїми враженнями та емоціями, розповів, як працював над п’єсою та відкрив плани на майбутнє. Сказав, що такої «Баби Прісі» він ще не бачив, а виконавиця головної ролі, заслужена артистка України Людмила Мерва, підкорила його повністю. Він зізнався, що дуже важко знайти настільки глибоку, могутню та сильну актрису, яка би могла зіграти Бабу Прісю. І ось нарешті така актриса знайшлася! Тут, у Білій Церкві, у Театрі імені Саксаганського! Також драматург похвалив весь акторський склад вистави за їхній талант, а керівництво – за запрошення. Всі слова звучали щиро та від серця.

Відкриємо секрет: ще кілька днів після зустрічі з Павлом у колективі театру обмінювалися захопленими відгуками про суботній день. Адже все відбулося так, як повинно бути: Павло Ар`є подарував саксаганцям приємні емоції, слова подяки та натхнення працювати далі, а саксаганці взамін подарували йому постановку, у якій не загубили драматурга як одного із найголовніших персонажів…

 

Оксана ЛитвиненкоЗалишити відгук