77-й театральний сезон – сезон здобутків та визнання

Автор:   ‡   Дата: 7 червня 2011   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

Київський академічний обласний музично-драматичний театр імП.К. Саксаганського – справжня окраса та гордість Білої Церкви. Театр вже давно завоював любов та прихильність мешканців та гостей міста. Тож і не дивно, що все, що відбувається у стінах храму Мельпомени цікавить білоцерківців.
2 червня у приміщенні театру відбулася прес-конференція для засобів масової інформації міста. Журналісти дружно завітали в улюблений театр, адже тут вони завжди бажані гості, тут їх вважають друзями і партнерами.
Як часто наголошує генеральний директор-художній керівники театру В’ячеслав Валентинович Усков, журналісти Білої Церкви за кілька років тісної співпраці з театром стали справжніми театрознавцями. Вони не лише дивляться вистави, а й часто відвідують театр, цікавляться усім, що тут відбувається. Завдяки такій співпраці, прихильників театрального мистецтва у нашому місті значно побільшало.
Цього дня журналісти зібралися у малій залі театру для того, щоб підсумувати та проаналізувати роботу саксаганців у 77-му театральному сезоні, котрий наближається до завершення.
Яким же видався цей сезон для саксаганців та глядачів?
77-й театральний сезон для Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського став сезоном нових здобутків, найголовніший з яких – визнання і любов глядачів Білої Церкви, Київської області та багатьох міст України.
У 77-му театральному сезоні було зіграно 404 вистави (на 56 більше, ніж у минулому сезоні), 102 концертні програми. А мистецтво «саксаганців» у 77-му сезоні побачили понад 108 400 тисяч глядачів (що на 23 тисячі глядачів більше у порівнянні з минулим сезоном).
Варто зазначити, що сьогодні до театру приходить більшість молоді віком від 20-ти років до 35 років. Приємно, що молодь, обираючи свій вид дозвілля, надає перевагу саме театральному мистецтву.
Працівники театру дуже вдячні за співпрацю представникам мас-медіа. Адже саме радіо, телебачення, друковані та електронні засоби масової інформації допомагають їм в інформуванні населення. Крім того, відповідні служби театру активно спілкуються з глядачами (а це переважно молодь) в різноманітних соціальних мережах, на сайтах та форумах, в онлайн-режимі. Відтак, театр використовує сучасні технології для інформування та залучення глядача до театрального мистецтва.
Втім, і серед дорослого населення театр користується неабиякою популярністю. Вже стає доброю традицією приходити у театр цілими родинами. Своїх гостей білоцерківці обов’язково приводять у наш театр.
А соціальні вистави, котрі запроваджені у театрі Саксаганського, дозволяють долучитися до світу Мельпомени і малозабезпеченим верствам населення.
Протягом 77-го театрального сезону саксаганці випустили шість яскравих, різножанрових вистав. Усі прем’єри не залишили байдужими глядачів, театральних критиків та засоби масової інформації, однозначно знайшовши свого глядача.
«Із життя комах», К. Чапек – 12 жовтня 2010р. Режисер-постановник Тарас Мазур.
«Історія коня» за Л. Толстим – 26 жовтня 2010 р. Режисер-постановник Володимир Петренко.
«Сільвія», А. Герні – 26 листопада 2010 р. Режисер-постановник В. Стасенко.
«Дюймовочка та Метелик» , А. Яблонська – 20 грудня 2010 р. Режисер-постановник Наталя Гаєвська.
«Дядечків сон», Ф. Достоєвський – 3 лютого 2011 р. Режисери-постановники Геннадій Собода, В’ячеслав Стасенко.
«Ревізор», М. Гоголь – 5 травня 2011 р. Режисер-постановник Тарас Мазур.

Готуються до випуску вистави:
«За двома зайцями», М. Старицький, режисер В’ячеслав Стасенко
«Сверчок, или Бюро добрых услуг», Тадеуш Кожушник, режисер Наталя Гаєвська
«Из дневников Адама и Евы», за оповіданням М. Твена, режисер Володимир Воробйов.
Справжньою окрасою репертуару є тематичні театралізовані концертні програми у постановці Наталії Слепченко.
День Незалежності України саксаганці відзначили яскравим шоу «Новий день над Україною».
До дня закоханих була представлена шоу-програма «Формула кохання».
До Дня сміху театр ім. П.Саксаганського вже традиційно разом із Міжнародним фондом ім. Павла Глазового подарував глядачам програму «Смійтеся на здоров’я».
До виходу роману «Зерна і жорна» Галини Невінчаної саксаганці підготували творчу презентацію книги.
Цікавим та змістовним був концерт, присвячений 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Спільно з Білоцерківською єпархією Української Православної Церкви підготовлені і проведені святкові концертні програми до Різдва Христового, Масляної, Великодня.
Свою творчість театр ім. П.К.Саксаганського дарує не лише білоцерківцям, а й тисячам мешканців міст і сіл Київської області. Саксаганці часті й бажані гості в Обухові, Миронівці, Макарові, Фастові, Таращі, Боровій, Богуславі, Рокитному, Узині, Сквирі, Кагарлику, Тетієві, Ставищах, Ольшаниці, Гребінках, Саливінках, Бирюках, Пищиках, Поправці, Скребишах, Матюшах, Фурсах, Шкарівці, Дроздах, Глушках, Терезиному, Чепеліївці, Озерній, Малій Вільшанці, Сидорах, Вільній Тарасівці, Трушках.
У нинішньому сезоні колектив театру побував з гастролями у Житомирі, Миколаєві, Дніпропетровську, Чернігові. Став лауреатом Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» (м. Кіровоград) з виставою «Третє слово» А.Касони; на VI Всеукраїнському фестивалі жіночої творчості (м. Ніжин) з виставою «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким отримав диплом учасника фестивалю, а засл. артистка України Л.Дяченко – диплом у номінації «За творче втілення національних традицій», О.Тетерук – диплом у номінації «Приз глядацьких симпатій». Н. Саранцева здобула І місце у Всеукраїнському конкурсі професійних читців ім. І. Франка (м. Київ).
Приємно зазначити, що своїми творчими та професійними здобутками саксаганці охоче діляться не лише з глядачами, а й з акторами-початківцями та керівниками театральних гуртків. Вже традиційними стали майстер-класи від режисерів театру для керівників та учасників аматорських театральних колективів Київщини. Актори театру провели творчу зустріч з ліцеїстами Київського обласного ліцею-інтернату фізичної культури і спорту, зустріч з учнями Білоцерківської ЗОШ № 11 в рамках проекту «Україна читає дітям» спільно з Білоцерківською міською центральною бібліотекою для дітей
У рамках реалізації Угоди про співпрацю, підписаної 8 травня 2010 року з Тарновським театром ім. Людовика Сольського (Польща) заплановані обмінні гастролі: польський театр відвідає Білу Церкву, а саксаганці познайомлять зі своєю творчістю мешканців Тарнова у серпні-вересні 2011 року. Театр ім. П. Саксаганського візьме участь у фестивалі комедії «Талія» у Тарнові з виставою «Кайдашева сім’я». Крім того, запланований обмін режисерами. Є попередня домовленість з керівником Тарновського театру про те, що режисер з театру ім. Л. Сольського приїде у Білу Церкву, де ставитиме виставу, а режисер театру ім. П.Саксаганського Тарас Мазур здійснить постановку у театрі Тарнова.
Важливим здобутком, котрим може похвалитися театр у нинішньому сезоні, став оркестр. Глядачі вже звикли, що перед початком вистав, їх зустрічають гарною музикою у виконанні оркестру. Цього сезону склад оркестру і його репертуар був оновлений і відтепер на глядачів чекає ще кращий музичний супровід. Крім того, балетна трупа театру у сезоні, що минає, також значно підвищила свою професійну майстерність. Відтак, спостерігаючи за виступами артистів балету, глядач одразу ж впізнає у них «саксаганців» і це – гордість театру.
Варто зазначити, що у театр повернулися глядачі, котрі на деякий час були позбавлені насолоди зустрічі зі справжнім мистецтвом. А той факт, що нинішня молодь Білоцерківщини вважає відвідування театру справою достойною і навіть престижною, дає надію на довгий та щасливий вік театру ім. П.К.Саксаганського.
Втім, заслуги театру та його керівника не залишаються непоміченими.
Генеральний директор-художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Валентинович Усков 16 вересня 2010 р. за заслуги перед містом Біла Церква був зарахований до «Золотого фонду» міста. 12 квітня 2011 року В. В. Усков нагороджений Почесними грамотами Міністра культури України; голови Київської обласної державної адміністрації (з врученням наручного годинника); голови Київської обласної ради (з врученням настільного годинника); Білоцерківського міського голови. З благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира нагороджений орденом святителя Петра Могили та Почесною грамотою за заслуги перед Українською Православною Церквою.
Під час прес-конференції В’ячеслав Валентинович не лише підсумував роботу театру у сезоні, що минає, а й поділився деякими планами на 78-й сезон. Тож переконані, що наступний театральний сезон порадує глядачів новими приємними сюрпризами.
А ми нагадуємо, що урочисте закриття 77-го театрального сезону та святковий концерт з цього приводу відбудуться 16 та 19 червня. Саксаганці чекають на зустріч зі своїми глядачами!Залишити відгук