77-й театральний сезон закрито! До зустрічі у новому сезоні!

Автор:   ‡   Дата: 21 червня 2011   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

«Театр для нас – це життя!» – так розпочав свій виступ генеральний директор-художній керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського В’ячеслав Валентинович Усков на урочистостях, присвячених закриттю 77-го театрального сезону. І ці слова стосувалися не лише великого колективу працівників театру, а й ще більшого колективу його шанувальників. Адже ні для кого не є секретом, що за кілька останніх років наш театр по-справжньому відродився і роботу саксаганців гідно оцінили не лише білоцерківці й гості міста, а й чимало глядачів по всій Україні.
Зала театру вже ледь вміщає усіх охочих потрапити у  царство Мельпомени. Ось і урочистості з нагоди закриття 77-го сезону довелося проводити аж тричі!
На численні прохання глядачів 16, 17 та 19 червня у приміщенні театру відбувалися святкові концерти. І щоразу зала була заповнена вщерть!

Приємно констатувати такий факт. На це ж звернули увагу і почесні гості, котрі прибули розділити з театралами цю подію.
16 червня на гостину до саксаганців завітали:

  • Ярослав Іванович Мазуркевич, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Київської облдержадміністрації;
  • Ігор Васильович Золотоверх, заступник начальника  управління культури і туризму Київської облдержадміністрації;
  • Ігор Іванович Подолянець, заступник начальника управління культури і туризму Київської облдержадміністрації;
  • вікарій Білоцерківської єпархії, єпископ Рокитнянський Никодим
  • Євген Тимофійович Колганов, заступник голови НСТД України, голова міжрегіонального відділення Національної спілки театральних діячів України
  • Вадим Анатолійович Маршалок, депутат Білоцерківської міської ради, директор ПП «Маршалок»
    та ще чимало поважних та шанованих гостей.

Розпочалося свято з театралізованої презентації. На сцену вийшли персонажі  вистав 77-го театрального сезону. Глядачі бурхливими оплесками зустрічали улюблених героїв. Адже кожну прем’єру білоцерківська публіка зустрічає з особливою увагою. Прискіпливість, конструктивна критика, побажання з боку глядачів – знак того, що їм таки небайдужа творчість саксаганців. Тому так радіють вони з кожного успіху нашого театру.
Про це також говорив у своєму виступі генеральний директор театру В’ячеслав Валентинович Усков. Він підсумував роботу сагсаганців за сезон, що минає, розповів про досягнення, про подолання труднощів. І зауважив, що саме щира та небайдужа публіка допомагає театралам у щоденній роботі, бо ж заради неї живе і працює театр.

Не залишись осторонь і гості, що завітали на свято.
Вони також висловили своє захоплення творчістю працівників театру. А на підтвердження цьому, кращим з кращих вручили нагороди та відзнаки.
Ігор Васильович Золотоверх, заступник начальника  управління культури і туризму Київської облдержадміністрації передав присутнім палкі вітання від голови КОДА Анатолія Йосиповича Присяжнюка, котрий, на превеликий жаль, не зміг особисто бути присутнім на святі. А ще Ігорю Васильовичу дісталася приємна місія – нагородження саксаганців.
Почесними Грамотами та цінними подарунками від Київської облдержадміністрації були нагороджені заслужена артистка України Людмила Мерва та заслужений артист України Всеволод Шекіта. Від Київської обласної ради Почесні Грамоти та цінні подарунки отримали заслужена артистка України Лідія Дяченко та актор Віктор Надем’янов.

З нетерпінням чекали театрали на виступ давнього друга нашого театру –  заступника голови НСТД України, голови міжрегіонального відділення Національної спілки театральних діячів України Євгена Тимофійовича Колганова. Вже всі звикли, що Євген Тимофійович не приходить з порожніми руками. Ось і цього разу він привіз цілу купу подарунків та відзнак. Щоправда усі вони були призначені для однієї людини. Це артистка нашого театру Наталя Саранцева. А приводом до такої уваги стала непересічна подія. Наталя Саранцева виборола І місце  у Всеукраїнському конкурсі професійних читців ім. І. Франка (м. Київ). Тож Євген Тимофійович Колганов  привіз Кубок, диплом  та І премію від республіканського комітету та журі конкурсу. До того ж, він нагородив Наталю Дипломом від НСТДУ, а від  Київського міжобласного відділення НСТД України – вручив грошову премію та чудовий примірник «Кобзаря».

Привітав  великий колектив працівників театру і вікарій Білоцерківської єпархії, єпископ Рокитнянський Никодим. Владика передав благословення та вітання від архієпископа Білоцерківського і Богуславського Високопреосвященнійшого Митрофана. Слід наголосити, що священики Білоцерківської єпархії – часті гості у нашому театрі. Вони залюбки відвідують вистави та концертні програми. Крім того, як розповів присутнім Владика Никодим, театр і єпархію поєднують дружбі і тісна співпраця. Завдяки цьому для маленьких та дорослих мешканців Білої Церкви були влаштовані чимало цікавих та змістовних дійств. Це і театралізовані свята для дітей у приміщенні театру до Різдва Христового, до Світлого Христового Воскресіння, святкування Масляної на Торговій площі тощо.

Взяв слово для привітання і начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Київської облдержадміністрації Ярослав Іванович Мазуркевич. Насамперед Ярослав Іванович також передав вітання від губернатора і повідомив, що Анатолій Йосипович особисто попрохав його завітати у Білу Церкву до саксаганців. Річ у тім, що Анатолій Йосипович Присяжнюк планував відвідати урочистості з нагоди закриття 77-го сезону у нашому театрі. Та нагальні справи не дозволили йому це зробити. Втім, побачивши напередодні творчість саксаганців у Києві (під час урочистостей, присвячених Дню медичного працівника), губернатор відзначив високий рівень майстерності та професіоналізм наших артистів. І просто отримав масу позитивних емоцій від творчості саксаганців. Тож ніяк не міг оминути увагою таку важливу подію, як закриття театрального сезону. Навіть коли урочистості вже розпочалися, губернатор сподівався потрапити хоча б до середини дійства. Втім, не склалося. Тому він особисто попрохав Ярослава Івановича Мазуркевича привітати колектив театру зі святом. Як зізнався сам Ярослав Іванович, звістка про те, що ввечері треба їхати до Білої Церкви, не викликала у нього захвату. Втім, коли він побачив феєричне шоу, ближче познайомився з творчістю саксаганців, захопленню його не було меж!  З великим задоволенням передав він колективу театру шикарну корзину квітів від губернатора. Тож сподіваємося, відтепер Ярослав Іванович також стане палким шанувальником творчості саксаганців.

Але й на цьому подарунки не закінчилися.
Депутат міської ради і щирий друг нашого театру Вадим Анатолійович Маршалок оголосив перед усіма присутніми, що зобов’язується допомогти саксаганцям з влаштуванням святкового фуршету. І не встигли винуватці свята порадіти такій щирості, як Вадим Маршалок додав: «А ще даруємо від нашого підприємства 5 сертифікатів на туристичні путівки для відпочинку за кордоном для артистів театру». Ось таке визнання шанувальників творчості саксаганців!

Тож від почутих теплих слів привітань та щедрих подарунків саксаганці отримали ще більшу наснагу і від усього серця подарували глядачам прекрасний святковий концерт.
Феєричні виступи артистів драми, балету, оркестру змушували глядачів дивуватися та переживати найяскравіші емоції. Прекрасні номери, несподівані перевтілення, майстерність виконання – саксаганці знову і знову вражали публіку. Не зайве нагадати, що режисером-постановником прекрасного дійства є Наталія Слепченко. Саме під її керівництвом артисти зуміли розкрити та показати широкому загалу усі свої таланти.
Публіка була у захваті, а майстри сцени – задоволені від такого теплого сприйняття їхньої роботи. Тож щира дружба і любов саксаганців та глядачів міцніють та набувають нових барв.

Не залишив саксаганців без привітань та теплих і щирих слів заступник начальника управління культури і туризму Київської облдержадміністрації Ігор Іванович Подолянець. Він не вперше у нашому театрі. Бо ж чимало заходів обласного значення відбуваються саме у нас. Тож Ігорю Івановичу знайомі найпотаємніші куточки театру. Він не одноразово мав нагоду переконатися у високому професіоналізмі, злагодженості у роботі та майстерності працівників усіх цехів нашого театру. Тому він радо прийняв запрошення свято з нагоди закриття 77-го театрального сезону. За його словами, Ігор Іванович отримав чимало позитивних емоцій та вкотре переконався у тому, що Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського є справжньою перлиною культурного надбання  Київщини. І хоча численним глядачам столичної області доведеться на цілий місяць розлучитися з улюблений театром, саксаганці таки заслужили на повноцінний відпочинок. Тож саме з дозволу Ігоря Івановича Подолянця, генеральний директор-художній керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського В’ячеслав Валентинович Усков оголосив 77-й театральний сезон закритим.

Лише на один місяць прощаються зі своїми шанувальниками театрали. Вже 5 серпня у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П. К. Саксаганського відкриється  новий, 78-й театральний сезон.
Ми кажемо вам: «До побачення! До зустрічі у новому сезоні!»

Олена Ткаченко

 Залишити відгук