Театральне мистецтво – в маси

Автор:   ‡   Дата: 15 грудня 2010   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

Що й казати – люблять театральне мистецтво у нас на Білоцерківщині! Тож не лише відвідують професійний театр, дивляться вистави, а й самі намагаються долучатися до цього мистецтва. У Білоцерківському районі наразі діє 10 дитячих аматорських театрів, створених на базі загальноосвітніх шкіл. І хоча керівники цих театрів – звичайні сільські вчителі, вони усі закохані у театр. І прищеплюють цю любов своїм вихованцям.

А театрали-професіонали зі свого боку надають їм посильну допомогу, ділячись досвідом та професійними секретами.

Така тісна співпраця Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського з дитячими театрами сприяє розвитку та популяризації  театрального мистецтва серед широких мас населення і, що особливо важливо, – серед підростаючого покоління.

Розповідає директор Білоцерківського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Зінаїда Федорівна Литвин:

-Наші співпраця з Київським академічним обласним музично-драматичним театром ім. П. К. Саксаганського розпочалася минулого року. Напередодні Дня театру у нас відбулася творча зустріч з директором театру В’ячеславом Валентиновичем Усковим. Тоді нам дозволили провести районний конкурс аматорських театральних колективів «Золота маска» у приміщенні театру. Більше того, навіть членами журі були творчі працівники театру. А головою журі був Володимир Олександрович Рєпін, з яким ми вже співпрацюємо понад шість років. А цьогоріч ми звернулися до директора театру з проханням  перед підготовкою до огляду дитячих театрів (а їх вже в районі є 10) отримати майстер-клас від професіоналів. Адже керівники дитячих театрів – це вчителі сільських шкіл. Вони самотужки опановують театральне мистецтво. Ці люди закохані у театр. Тож для них дуже важливо поспілкуватися з професіоналами. Сьогодні нам такий шанс випав. Ми дуже вдячні за це і керівництву театру, і працівникам, котрі займатимуться з нашими аматорами.

Сподіваєтеся на подальшу співпрацю з театром?

-Звичайно! Дуже на це сподіваємося. Хотілося б, щоб був проведений ще й майстер-клас для дітей, котрі займаються у наших театральних гуртках. Окрім того, плануємо знову напередодні Дня театру провести в приміщенні саксаганців фестиваль-конкурс «Золота маска».

Майстер-клас для керівників аматорських дитячих театрів Білоцерківського району провів режисер Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського Тарас Мазур. Допомагали йому у цьому актори театру.

Вправи, котрі демонстрували театрали, були спрямовані на те, щоб розвивати певні якості, котрі необхідні хорошому актору. Це стосувалося акторської майстерності, сценічної мови, взаємодії партнерів на сцені тощо.

Судячи із зацікавлених очей присутніх на майстер-класі, побачене дійство їм не лише сподобалося, а й глибоко вразило. Ще б пак! Не щодня доводиться зазирати до святая святих театрального процесу. А тут ще й артисти та режисер щиро і відверто ділилися секретами своєї професії.

Після закінчення майстер-класу ми поцікавилися враженнями присутніх.

Тетяна Володимирівна Юнцова, методист художньо напрямку обласного Центру творчості дітей та юнацтва «Київщина»:

-Враження щонайкращі! Але разом з тим хочу констатувати, що одного такого майстер-класу замало для вчителів-аматорів. Адже Тарас Володимирович Мазур – Майстер з великої літери. І якби можна було б влаштовувати періодичні заняття, ми були б щасливі.

Зрозуміло, що важко стати режисером за дві години. Але чи корисні такі заняття загалом?

-Звичайно! Усі були просто заворожені і щасливі від того, що вони побачили практику, а не сухий книжний матеріал. Це дуже цікаво!

На Вашу думку, чи зможуть керівники сільських дитячих театрів використовувати набуті на майстер-класі знання?

-Певна річ, усього вони не запам’ятали і все не використають. Та й специфіка різна – у професійного і дитячого аматорського театрів. Але однозначно, така співпраця потрібна і корисна!

Ельза Василівна, керівник дитячого театру, м.Узин:

-Я заворожена! Такий чудовий урок нам надали режисер і актори! Дуже-дуже вдячні  їм і керівництву театру! Я самотужки намагалася опановувати режисерський фах, студіюючи спеціальну літературу. Але тут я побачила, як же все це робиться на практиці! Незабутні враження! Тепер я багато що розумію, з того, про що читала. Відтак, я знаю, що мені робити. Обов’язково використовуватиму набуті знання на практиці. Дуже хотілося б, щоб такі майстер-класи були частіше.

Після майстер-класу до керівників театральних гуртків приєдналися  їхні вихованці –  школярі з Білоцерківського району. Усі разом вони подивилися чудову виставу «Дуже проста історія». Це також був своєрідний майстер-клас. Бо ж тут аматори побачили, як працюють їхні колеги-професіонали. І певна річ, усі отримали величезне естетичне задоволення.

Олена Ткаченко


До сторінки есть 1 комментарий

Здравствуйте.)Мне 14 лет,я занимаюсь спортивной гимнастикой(есть танцевальная подготовка),есть слух,голос,внешние данные,харизма)хочу стать актрисой вс будущем)скажите пожалуйста-в каких школах имеются данные театральные кружки?оч хочу походить)

заранее спасибо


Залишити відгук