Саксаганці побували «В гостях у Гоголя»

Автор:   ‡   Дата: 5 квітня 2012   ‡   Рубрика: Новини   ‡  

Фестиваль «В гостях у Гоголя» театр СаксаганськогоЗ 31 березня по 7 квітня у Полтаві триває VI Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Вистави йдуть на сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя, першим директором якого був Іван Котляревський. Саме тут ще в дитинстві прилучався до театрального мистецтва Микола Гоголь. А зараз, після ремонту, оновлений театр гостинно приймає учасників фестивалю, серед яких – театри з Чернігова, Сімферополя, Дніпропетровська, Ніжина, Макіївки, Коломиї. І вперше цьогоріч – Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського.

1 квітня, в День народження Миколи Гоголя та День cміху, саксаганці презентували «Кайдашеву сім’ю» у постановці В’ячеслава Стасенка. Наші глядачі добре знають, що квитки на цю виставу треба купувати заздалегідь, бо, хоч живе вона на нашій сцені вже два роки, бажаючих подивитися, посміятися, можливо, над чимось замислитись чи просто зарядитися позитивом, завжди вистачає.

Фестиваль «В гостях у Гоголя» театр СаксаганськогоУ Полтаві квитки були розкуплені майже за місяць до початку фестивалю. Переповнена глядацька зала з нетерпінням чекала ще однієї інтерпретації української класики. І саксаганці перевершили усі сподівання. По закінченні вистави вигуки «браво» та овації тривали близько десяти хвилин, публіка не відпускала акторів зі сцени. Начальник Управління культури Полтавської облдержадміністрації Геннадій Фасій та директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя Олексій Андрієнко вручили саксаганцям Диплом за популяризацію творчої спадщини Івана Нечуя-Левицького і відтворення безсмертних літературних персонажів у виставі «Кайдашева сім’я». Крім того, для музею театру були передані копія ікони Святого Миколая роботи невідомого художника першої половини XVІІІ ст. із Миколаївської церкви в Диканьці та посудина з землею з Батьківщини Миколи Гоголя.

Саксаганці полонили серце полтавців, про що свідчить не лише теплий прийом, а й запрошення на гастролі. Тож наш театр планує ближче познайомити нових друзів зі своєю творчістю восени цього року.Залишити відгук