День театру – свято усіх шанувальників мистецтва Мельпомени

Автор:   ‡   Дата: 28 березня 2011   ‡   Рубрика: Огляди та Інтерв’ю   ‡  

27 березня театрали всього світу  святкують  Міжнародний день театру.

Міжнародний день театру був встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (International Theatre Institute).

Отож, цьогоріч світова театральна спільнота відзначала золотий ювілей свого професійного свята.

Справжній український професійний театр з’явився на початку 1880-х років, з часу заснування Марком Кропивницьким славнозвісного Товариства акторів, більш відомого під назвою театр корифеїв.

Київський академічний обласний музично-драматичний театр теж носить ім’я одного з корифеїв українського професійного театру – Панаса Карповича Саксаганського

Цікавий факт – згоду на те, щоб наш театр носив ім’я Саксаганського, дав особисто Панас Карпович. Нині Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського  активно розвивається, перебуваючи у постійному пошуку та творчому неспокої.

Ось і до ювілейного святкування Дня театру саксаганці готувалися заздалегідь і ґрунтовно.

Про це напередодні свята нам розповів генеральний директор-художній керівник театру В’ячеслав Валентинович Усков:

– Це ювілейне свято. Тому ми будемо відзначати його по-особливому урочисто. Святкування розпочнуться ще 25 березня. Цього дня в наш театр завітають керівники і актори аматорських театральних колективів області, яких цього дня  прийматимуть у Спілку театральних діячів України. До речі, вперше  самодіяльні актори і керівники самодіяльних колективів стануть членами Спілки театральних діячів  України.

А 27 березня ми святкуватимемо День театру аж двічі: о 15.00 і о 19.00 годині.

До нас збираються  приїхати чимало поважних гостей, театральних діячів з усієї України, щоб разом відзначити наше професійне свято.
Знаю, що будуть нагороди працівникам театру від Спілки театральних діячів України, Міністерства культури, обласної адміністрації і обласної ради, міського голови, райдержадміністрації, будуть  також нагороди від підприємців міста.

Вже традиційно готуємося вітати переможців нашої театральної премії «Браво». Нагадаю, що ця премія передбачає номінації: «Відкриття року», «Найбільш задіяний актор», «Глядацькі симпатії», «Краща чоловіча роль», «Краща жіноча роль», «Краща чоловіча роль другого плану», «Краща жіноча роль другого плану», «Краща вистава та режисер року», «Кращий театральний цех», «Краща публікація про театр», «Кращий вокаліст року», «Кращий артист балету року», «Кращий глядач».

Ми докладемо усіх зусиль, щоб це свято стало незабутнім шоу.
Тож, сподіваюся, що буде яскраво, весело і цікаво.
– В’ячеславе Валентиновичу, на Вашу думку, в порівнянні з минулим роком, побільшало у нашому місті  прихильників театрального мистецтва?

– Звичайно, побільшало і глядачів, і друзів театру. Мені приємно констатувати цей факт. Тож під час  урочистостей ми обов’язково відзначимо найактивніших наших друзів. Але кого саме, це залишиться таємницею до самого свята.

-У нашому театрі нині – 6 заслужених артистів України. Чи поповниться цей перелік? Можливо, будуть серед них і народні?

– Скажу відверто, що документи на присвоєння звань вже готові. Але нехай інтрига збережеться до свята.
Що ж, щиро дякуємо В’ячеславу Валентиновичу за змістовну розмову. А ми з вами, шановні глядачі, перенесімося в часі й завітаємо на чарівне свято з нагоди Міжнародного Дня театру
27 березня о 15 годині розпочалось перше святкування. Скажу одразу: дістати квиток саме на цей час було надзвичайно важко. Адже палкі прихильники театрального мистецтва вже добре знають, що, зазвичай, на всіх глядачів на таких дійствах чекає безліч приємних сюрпризів.
Не стало винятком і нинішнє свято.
Привітати саксаганців з професійним святом цього дня завітали поважні гості:

заступник міського голови Микола Антонюк; начальник відділу культури Білоцерківської райдержадміністрації Людмила Поліщук;  архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦМП Владика Митрофан; командир 72-ї окремої Гвардійської механізованої бригади Андрій Грищенко; голова Білоцерківської міської організації профспілки працівників культури Галина Драпой; голова Київського міжобласного відділення НСТД України, заступник голови Національної спілки театральних діячів України, заслужений працівник культури України Євген Тимофійович Колганов.

Як і годиться, з нагоди професійного свята саксаганці отримували не лише вітання, а й підтвердження визнання свого таланту, успіхів та самовідданої праці.
Заступник міського голови Микола Анатолійович Антонюк зачитав вітальну телеграму від міністра культури України Михайла Кулиняка. А потому виконав ще одну почесну місію – привітав та вручив Грамоти від начальника Київського обласного управління культури Ігоря Івановича Осипенка та Подяки від імені міського голови Білої Церкви Василя Савчука кращим працівникам театру.
Євген Тимофійович Колганов вручив Подяки від Київського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України.
Людмила Миколаївна Поліщук подякувала саксаганцям від усіх мешканців Білоцерківщини.
Теплі слова привітань, подарунки, квіти, грошові премії та Подяки цього дня дістались саксаганцям від почесних гостей та щирих друзів нашого театру.
З великим нетерпінням артисти, працівники театру, глядачі та шанувальники мистецтва Мельпомени очікували оголошення результатів щорічної театральної премії «Браво», започаткованої у нашому театрі чотири роки тому.
Саксаганці добре розуміють, що загальний успіх театру, його престиж та популярність неможливий без глядача, тісної співпраці з засобами масової інформації, громадськості та просто шанувальників театрального мистецтва. Саме наша театральна премія «Браво» об’єднує  та згуртовує усіх цих людей. Вона особливо престижна, почесна та дорога як працівникам театру, так і людям, що, зазвичай, перебувають по інший бік лаштунків, проте мають неабиякий вплив на роботу театру.

Отож, за результатами цьогорічної театральної премії «Браво», переможцями у номінаціях стали:

«Краща чоловіча роль року» – Олександр Самойленко

«Краща жіноча роль року» – Лідія Дяченко

«Краща чоловіча роль 2-го плану» – Артем Бочек

«Краща жіноча роль 2-го плану» – Людмила Мерва

«Приз глядацьких симпатій» – Олександр Коломієць

«Відкриття року» – Ірина Бондар

«Найзадіяніший актор» – Всеволод Шекіта

«Кращий вокаліст року» – Марина Забожна

«Кращий артист балету» – Дмитро Ільїн

«Краща вистава року» – «Кайдашева сім’я» (режисер В’ячеслав Стасенко)

«Кращий цех театру» – бутафорний цех (керівник Наталя Маляренко)

«Краща рецензія року» – журналіст РІА «Бліц» Катерина Пеклін

«Кращий глядач року» – Жанна Андріївна Кваша

Нинішній колектив Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.. П. К. Саксаганського вирізняється надзвичайним різноманіттям. Є тут і поважні, заслужені артисти, і зовсім молода юнь. Але всі вони – надзвичайно талановиті, заповзяті, енергійні та життєрадісні. Приємно зазначити, що в театрі панує доброзичлива атмосфера, усі тут – одна велика дружня родина.
Цьороріч сім’я саксаганців  поповнилася  молодими артистами, музикантами, артистами балету. Вони вперше у своєму житті відзначали Міжнародний день театру, як своє професійне свято. Тож на згадку про цю подію та на знак того, що вони вже стали повноцінними саксаганцями, молодій когорті були вручені пам’ятні сувеніри.
Особливих слів заслуговують артисти та працівники театру. У своє свято вони працювали, щоб потішити глядачів та гостей, котрі прийшли розділити їхню радість.
Незабутнє шоу цього дня представили саксаганці глядачам. Яскраві костюми, запальні танці, веселі пісні, душевні мелодії, чарівні балетні композиції  – феєрверк емоцій!
І, звичайно, не обійшлося без прем’єр! Чудовий номер – хореографічна композиція за єврейськими мотивами – полонив публіку.
Глядачі вже звикли до таких гарних сюрпризів і з нетерпінням їх чекають від саксаганців.
І не дарма. Адже ще до кінця нинішнього сезону наші театрали обіцяють глядачам нові прем’єри: «Ревізор», «Цвіркун, або Бюро добрих послуг», «За двома зайцями».
Тож ми приєднуємося до численних привітань на адресу колективу Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського. Зичимо усім саксаганцям міцного здоров’я, великого щастя, невичерпної енергії, гарного натхнення, нових творчих успіхів та ще більшої любові та прихильності глядачів!
І з нетерпінням чекатимемо нових яскравих постановок.
До зустрічі у володіннях Мельпомени!


До сторінки есть 1 комментарий

С праздником Вас. Спасибо за ваш труд.и возможность хорошо отдохнуть забыв на какоето время о проблемах.


Залишити відгук