«Театральні обрії» на сцені театру Саксаганського

Автор:   ‡   Дата: 2 листопада 2011   ‡   Рубрика: Новини, Популярні огляди   ‡  

24 жовтня 2011 року в приміщенні Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського відбувся фінал обласного фестивалю-огляду дитячих театральних колективів «Театральні обрії».

Юні театрали з усієї Київщини завітали у Білу Церкву, щоб помірятися талантом та майстерністю на найкращій театральній сцені Київської області.

Організаторами заходу виступили: головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Фестиваль-огляд мав на меті: виявлення й підтримку самобутніх театральних  колективів та їх керівників; підвищення художнього рівня дитячих і юнацьких аматорських театральних колективів; залучення дітей, юнацтва до вивчення кращих зразків традиційного й сучасного українського та світового театрального мистецтва; підвищення професійного та педагогічного рівня керівників колективів; пошук нових форм і методів роботи з дітьми та молоддю.

Учасниками фестивалю стали вихованці театральних гуртків, студій, творчих об’єднань навчальних закладів Київщини віком  до 18-ти років.

До участі у фіналі обласного фестивалю-огляду дитячих театральних колективів «Театральні обрії» було запрошено 14 творчих колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Київщини.

Перед присутніми з привітальним словом виступив генеральний директор-художній керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Валентинович Усков. Він побажав конкурсантам успіхів, наснаги, натхнення та нових перемог на теренах театрального мистецтва.

Виступи фіналістів оцінювало професійне журі під головуванням заслуженого артиста України, провідного актора Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського Володимира Олександровича Рєпіна.

До складу журі також увійшли: директор Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Тамара  Нестерук;  заступник директора з організаційно-масової роботи Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Алла  Радзівілл; завідуюча художньо-естетичним відділом Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Марина Панченко; режисер-постановник театру ім. Панаса Саксаганського В’ячеслав  Стасенко; завідувач режисерською частиною театру ім. Панаса Саксаганського Володимир Воробйов; головний балетмейстер театру ім. Панаса Саксаганського Денис  Фрідинський.

Впродовж цілого дня театр Саксаганського приймав юних шанувальників Мельпомени. Вистави відбувалися і на великій, і на малій сцені, гримерки, танцювальна зала, фойє театру – усе було віддано конкурсантам.

Театральні колективи представили на суд журі не обмежені тематикою й жанром вистави. Оцінюючи роботу юних акторів, судді перш за все враховували актуальність і художній рівень вистав, рівень постановочної роботи,  виконавської майстерності акторів, уміння розуміти й передати глядачу основну ідею вистави, характер того чи іншого персонажу, а також відповідність п’єси віковим особливостям виконавців. Однак успіх вистави значною мірою залежав і від правильно підібраного музичного супроводу, художнього оформлення сцени, адже саме цими засобами можна створити потрібну атмосферу, реалістично відобразити умови, в яких відбувається дійство.

І варто зазначити, що юні театрали таки впоралися з нелегкими завданнями. Дехто з них просто вражали своєю майстерністю. Інші ж підкорювали безпосередністю та щирим бажанням грати на сцені. Але усі без винятку продемонстрували любов до театрального мистецтва. І нехай не всі вони в майбутньому поєднають свою долю з театром, але нинішнє захоплення, переконані, обов’язково стане у нагоді. Адже ті, хто доторкнувся до мистецтва, не може бути байдужим. А для людини освіченої, культурної та інтелектуальної, людини ХХІ століття це має неабияке значення.

Щиро сподіваємося, що обрії театрального мистецтва на Київщині й надалі розширюватимуться. Адже на нашій благословенній землі так багато талановитої молоді, котра залюблена у театральне мистецтво. А Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Панаса Саксаганського завжди готовий піти назустріч юним театральним талантам.Залишити відгук